Haber

23 yaşındaki İlayda Emen, Sivas’ta aldığı 200 madalyayla örnek oldu

Sivas’ta yaşayan İlayda Emen, 23 yaşında kazandığı 200’e yakın madalyayla yaşıtlarına örnek oluyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü’nde eğitimini tamamlayan 23 yaşındaki İlayda Emen, babasının isteği üzerine 9 yaşında abdest almaya başladı. Geçmişte babasının da wushu ile ilgilendiğini belirten Emen, 13 yıl boyunca çeşitli şampiyonalara katılarak 200’e yakın madalya kazandı.

13 yıllık spor kariyerinde 200’e yakın madalyası bulunan Emen, genç yaşıyla dikkat çekiyor ve yaşıtlarına örnek oluyor. Çocuk oyunlarında dünya birinciliği, dünya ikinciliği ve üçüncülüğü, Avrupa şampiyonası, Avrupa ikinciliği ve üçüncülüğü, Balkan şampiyonluğu ve sayısız Türkiye şampiyonluğu bulunan Emen, başarılarını devam ettirmek istediğini ve deneyimlerini çocuklara aktarmaktır.

“İsteyen sporculara bildiklerimi aktarmak istiyorum”

13 yıldır Wushu Kunfu ile ilgilendiğini belirten İlayda Emen, “200’e yakın madalyam var, 13 yıldır aktif olarak spor hayatımı sürdürüyorum. Müsabakalar için daha çok çalışıyorum ve bunun sonucunda başarı doğal olarak geliyor. Spora devam ediyorum ama bildiklerimi isteyen sporculara aktarmak istiyorum.Bunun yanında antrenörlük yapmak istiyorum.Hem fiziksel olarak zihnini rahatlatmak hem de hayatına bir şeyler katmak için bu tür sporları yapması gerektiğini düşünüyorum. .Böyle sporlarla uğraşması gerektiğini düşünüyorum.Dünya çocuk oyunları şampiyonalarım,dünya ikinciliği ve üçüncülüğüm,avrupa şampiyonası,avrupa ikinciliğim ve üçüncülüğüm var.Bunların dışında Türkiye şampiyonaları,Balkan şampiyonaları ve ortaokul Türkçe şampiyonluklarım var. Bu kadar çok madalyam olduğunu görenler şaşırıyor ve seviniyor. Bu kadar çok madalyam olduğunu görenler, bireylerde istek uyandırıyorum ve bu tür bir başarıyı elde etmek istiyorlar.” – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu