Haber

Danimarka’da Kuran-ı Kerim yakan Paludan’a Arap ülkeleri tepki gösterdi

İslam’ı hedef almaya devam eden aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi’nin (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, İsveç’in ardından bu kez Danimarka’da provokatif bir hamleye daha imza attı.

Paludan, Danimarka polisinin koruması eşliğinde Kur’an-ı Kerim yaktı. Danimarkalı Paludan’ın korkunç hamlesine tepkiler sürüyor.

Katar: Müslümanlara karşı önemli provokasyon

Katar Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, hain eylemi kınarken, dünyada 2 milyardan fazla Müslüman’a karşı ciddi bir provokasyon olduğu belirtildi.

Açıklamada, “ifade özgürlüğü” gerekçesiyle Kur’an-ı Kerim’e yönelik baskınlara izin verilmesinin kin ve şiddeti körüklediği, barış içinde bir arada yaşama değerlerini tehdit ettiği ve yakışıksız ikili standartları ortaya koyduğu kaydedildi.

Umman: Baskınların devamının sonuçları var

Umman Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, din ve inançları aşağılayıcı, aşırılık ve nefret ideolojisini yayan bu menfur saldırıların devam etmesinin sonuçlarına karşı uyarıda bulundu.

Açıklamada, uluslararası toplumun bu saldırılara karşı önemli ve kararlı bir duruş sergilemesi, yasaklanması ve faillerin cezalandırılması gerektiği belirtildi.

“Müslümanların duygularını kışkırtmak”

İsveç’te 21 Ocak’ta Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakan Paludan, aynı provokasyonu 27 Ocak’ta Danimarka polisinin izniyle Kopenhag’daki Türkiye Büyükelçiliği önünde gerçekleştirmişti.

Hollanda’da provokasyon

Hollanda’da Batı’nın İslamlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar (PEGIDA) hareketinin ırkçı lideri Edwin Wagensveld, Lahey’deki tek başına yaptığı eylemde Kuran’ı yırttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu