Haber

Erzurum’da iş yeri kurşunlanması olayının ardından adliye içinde ve dışında kavga çıktı.

ERZURUM’da bir iş yerinin kurşunlanarak yaralanmasına ilişkin davanın görülmesinin ardından taraflar adliye içinde ve dışında tartıştı. 1 kişinin kesici aletle yaralandığı kavgaya müdahale eden polis, tabanca, bıçak ve sopayla yakalandı.

Geçen yıl Recep S.’nin ortak olduğu giyim mağazasında alışveriş yaparken tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Recep S., mağazaya müşteri olarak gelen Alican Y. ve Alpaslan A.’yı bıçakla yaraladı.

Alican Y. ve Alpaslan A., 11 Ocak günü saat 18.30 sıralarında Palandöken ilçesine bağlı Osmangazi Mahallesi’nde Recep S.’nin işlettiği dönerciye geldi. İki arkadaş ellerinde tüfek ve tabancayla döner kesen Recep S.’ye ateş açtı. Yüzüne saçma sapan ve cam kırılan Recep S. yaralandı. Hastaneye kaldırılan Recep S., gözünden ameliyat edildi. Akın, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Polis, kamera görüntüsünden kimlikleri belirlenen Alican Y. ve Alpaslan A.’yı olayda kullandıkları silahlarla yakaladı. Cinayet Büro Amirliği Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunda, olayı bir yıl önce meydana gelen çatışma nedeniyle gerçekleştirdiklerini söyleyen Alican Y. ve Alpaslan A. tutuklandı.

MAHKEME YAZIŞMASINDA MÜCADELE BAŞLADI

Olayla ilgili bugün Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanıklar ile müşteki ve yakınları adliye koridorlarında tartıştı. Polis müdahale ederek tarafları dışarı çıkardı. Kavgaya karışan taraflar, bu kez yanlarında getirip sakladıkları bıçak ve sopalarla birbirine girdi. Kesici aletle bir kişi yaralanırken, polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Takviye kuvvetlerin gelmesiyle kalabalık dağıldı. Olayda, taraflardan birinin otomobilinin camları kırıldı. Polis yaptığı aramada silahlara el koydu, iki kişinin üzerine bıçak ve sopa fırlattı.

Sanıklar Alican Y. ve Alpaslan A.’nın tutuklu yargılandığı duruşmaya ertelendi.

saricam-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu