Haber

Gizli yakınlaştırma görüşmesinde bardak: Kılıçdaroğlu’ndan ilk saldırı geldi!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki yenilginin şoku sürüyor. Kılıçdaroğlu karşısında kazananların sayısı her geçen gün artarken İmamoğlu liderliğinde yapılan gizli zoom toplantısının yankıları sürüyor.

Kılıçların çekildiği CHP’de Kılıçdaroğlu’nun hamlesi gecikmedi. Sözcü İsmail Saymaz, İmamoğlu ile aynı görüşmeye katılan CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’ın kendisine MYK’dan men edildiğini açıkladı.

DAVRANIŞTAN ÖDÜLLENDİRİLİYORLAR

Ekrem İmamoğlu vatana ihanetle suçlanırken, söz konusu toplantıda bulunan CHP Küme Lideri Özgür Özel ve Küme Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, maksatla alınan isimlerin arasına girdi.

ZOOM TOPLANTISINDA İZLENDİ

Kılıçdaroğlu’nun Gökhan Günaydın ile ilgili kararını CHP Küme Lideri Özgür Özel’e 5 gün önce bildirdiği, Özel’in de bu gelişmeyi Günaydın’a bildirdiği bildirildi.

KILIÇDAROĞLU’DA BİR CAM DAMLA!

Aktarılan diğer bilgilere göre İmamoğlu, kelam konulu toplantıda şunları söyledi: “Bay. Gökhan, sanırım Parti Meclisi senin tarafındaydı, değil mi, haksız mıyım?”sorusuna Günaydın’ın verdiği bilgilendirme Kılıçdaroğlu’nda kırılma noktası oldu.

İYİ GÜNLER İTİRAZ EDECEĞİZ

Öte yandan İsmail Saymaz’ın yazdığı detaylar arasında Gökhan Günaydın’ın MYK toplantısına katılarak hakkında verilecek karara itiraz edeceği biliniyor.

Akıllarda kalan bir diğer soru ise Gökhan Günaydın gibi Özgür Özel’in de toplantıda hazır bulunup bulunmadığı.

Peki Günaydın gibi Özel’e bir yaptırım olacak mı?

CHP’li yetkililer bu soruya şu yanıtı verdi: “Ondan özel olarak bahsedilmiyor, bir görevi yok. Toplantıya katıldıkları için tavır almıyoruz. Günaydın görevi olduğu için tavır alıyoruz”cevabı verdi.

KAYNAK: SÖZCÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu