Ekonomi

SEC’in Aktif Tartışmalarının Ardından Bitcoin ETF Onayı 2024’ün Başlarında Bekleniyor

AllianceBernstein’ın bir bölümü olan Bernstein Research, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ilk noktasıdır. BitcoinBorsa Yatırım Fonu’nun (ETF) 10 Ocak 2024’e kadar onaylanmasını öngörüyor. Bu tahmin, SEC’in Grayscale kararına itiraz etmeme kararının ve ETF başvuru diyaloglarına katılımının devam etmesinin ardından geliyor.

Eski bir SEC yetkilisi olan Neel Maitra, Bernstein’ın yaklaşmakta olan bir spot Bitcoin ETF’sine ilişkin beklentisini paylaşıyor. Maitra, Bitcoin vadeli işlemleri ile spot piyasa arasındaki önemli korelasyonun bu beklentiyi destekleyen önemli bir faktör olduğunu belirtiyor.

BlackRock, ARK Investment Management, Fidelity, Bitwise, VanEck, Wisdomtree ve Invesco gibi önde gelen birçok kurum, spot Bitcoin ETF’lerine başvuruda bulundu. Bugün itibariyle SEC bu tür sekiz ila on teklifi inceliyor.

Son fiyat dalgalanmalarına rağmen Bitcoin aylık %25,79 kar elde etti. Piyasa, Bitcoin ETF’nin onaylandığı yönündeki asılsız haberlere iyimser bir şekilde tepki gösterdi ve gerçek onay sonrasında potansiyel fiyat artışlarına işaret etti.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberayvacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu