Haber

TSK’da FETÖ üyelerine operasyon: 15 zanlı yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) hücre mensuplarına bu sabah İstanbul merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyonlarda 3 muvazzaf astsubay, 2 uzman çavuş ve 1 sınır dışı olmak üzere 15 şüpheli tutuklandı. üsteğmen yakalandı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’nün devlet içindeki yapılanmasına, örgüt içindeki eylem ve faaliyetlerine ilişkin ifade ve kimlik beyanları bulunan zanlıları tespit etti.

Çalışmalar kapsamında ayrıca zanlıların örgütün bilinmeyen iletişim yolu olan ankesörlü/büfe telefonlardan örgüt mensuplarıyla görüştükleri ve FETÖ/PDY mensuplarını kamu görevlerine kodlayarak sızdırdıkları da belirlendi. mülakat testlerinde aday numarası üzerinde.

Yapılan çalışmalar sonucunda 3 astsubay, 2 muvazzaf uzman çavuş, 1 muvazzaf uzman çavuş, 1 ihraçlı üsteğmen, 1 ihraçlı teğmen, 1 emekli astsubay, 1 istifalı uzman çavuş, 7 eski askeri öğrenci ve 1 avukat olmak. Çalışmaların ortasında TSK’da aktif olan . Savcılık tarafından toplam 19 FETÖ/PDY üyesi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Polis güçleri bu sabah İstanbul merkezli 9 ilde eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi. Baskınlarda aranan 19 FETÖ’cüden 15’i yakalanarak gözaltına alındı.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel belge ve dijital ekipman da ele geçirildi.

Yakalanan 15 zanlı sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, 3’ünün yurt dışına kaçtığı, 1 FETÖ’cünün ise adres değiştirdiği için bulunamadığına dikkat çekildi.

unye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu