Haber

İzmir’de deprem mi bekleniyor? İzmir depremi olacak mı?

Naci Görür, katıldığı canlı yayında izmir olası depremin büyüklüğünden bahsetti. Görer, “İzmir’de benim inancım büyük olasılıkla 6 seviyesinde olacak. Yani İzmir’de 7’nin üzerindeki depremin olağanüstü olabileceğini savunuyorum.” ifadeleri kullandı. İzmir’de deprem mi bekleniyor? İzmir depremi olacak mı?

İZMİR’DE DEPREM BEKLENİYOR MU?

Naci Görür, Tele1 canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından çok sayıda artçı sarsıntı yaşandığına dikkat çeken Görür, bunun nedenini açıkladı.

Görer, “Bu büyük depremden önce bu kadar deprem olmuyordu. Yani 4.0 ve üzeri orta aralıkta depremler olurdu. Bunları teknik olarak da yorumlardık. Yani bu kadar deprem olmazdı. Ancak bu Maraş depremlerinden sonra bu Maraş depremleri Ölüdeniz Fayı ve Doğu Anadolu Fayı üzerindeydi.Bu depremler Dünya üzerindeki prestij büyüklüğünde büyük depremlerdir. Levha sınırlarında meydana gelen depremlerdir. Ülkemizdeki depremlerin sebebi ise bu coğrafyadaki levhaların birbirine göre göreli hareketleridir.” ifadelerini kullandı.

İzmir’de 6 büyüklüğünde bir deprem beklediğini söyleyen Prof. ‘Sanırım İzmir Yarımadasında oldu.Çünkü İzmir’in bahtı yok.Ege’de.Deprem olsa bile İzmir’e maliyeti var.Bak Sisam’da oldu deprem 6.8’di, oldu. Yunanistan’da biz bunu İzmir depremi olarak biliyoruz.İzmir’in büyük olasılıkla 6.0 seviyesinde olacağına inanıyorum.O yüzden İzmir’de 7.0’ın üzerinde bir depremin nadir olduğunu iddia ediyorum.İzmir Fayı’nın çalışmasına bağlı.” söz konusu.

haberegil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu