Haber

Mardin ve ilçelerine 176 doktor atandı

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Mardin Milletvekili Dr., hekim atamasının ardından açıklama yaptı. Muhammed Adak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şehrimize yaptığı ziyaretin ardından Mardin ve ilçelerinde doktor ihtiyacı olan hastanelerde çeşitli branşlarda 176 doktorun görevlendirildiğini söyledi.

Mardin’de sağlık alanında yapılan yatırımların hızlandırılması yönünde Sayın Bakanımızın talimatlarının bulunduğunu belirten Adak, “Sağlık Bakanlığı’nda Milletvekilimiz Faruk Kılıç ve İl Başkanımız Vaha Alma ile yaptığımız girişimler sonucunda; teşekkür ederiz. Sayın Bakanımızın girişimleriyle Mardin ve ilçelerinde tüm branşlardan 176 hekime ihtiyaç var.” “Personel tahsis edildi” dedi.

Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana her alanda olduğu gibi sağlık alanında da Mardin’in tüm eksikliklerini gidermek için çalıştıklarını belirten Adak, “50 Yataklı Mardin Şehir Hastanesi, 300 Yataklı Mardin Eğitim ve Araştırma Hastane Ek Binası, 110 Yataklı Kızıltepe Devlet Hastanesi Ek Binası, 30 Adet.” Nusaybin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile 20 Üniteli Midyat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin inşaatı da Allah’ın izniyle en kısa sürede tamamlanacak.

Özellikle Mardin’in en büyük sağlık yatırımı olan 750 yataklı şehir hastanesinin üretimi tamamlandığında, hastane 195 bin metrekare kapalı alana sahip olacak ve 260 poliklinik odası, 29 ameliyathane masasına sahip olacak. Güzel Mardin’imiz için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. “Sağlık gibi önemli bir konudaki taleplerimizin önemli bir kısmını çok kısa sürede karşılayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Mardin halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

kaynarca-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu