Yaşam

Roma’da Bir Cinayet Özel Gala Gösterimi Emek Sahne’de

Çiçek Dilligil, Kubilay Penbeklioğlu, Melek Şahin, Dilara Mücaviroğlu ve Burak Uyanık’ın bir araya geldiği “Roma’da Bir Cinayet” gala özel gösterimi, 30 Nisan’da Grand Pera Emek Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Emek Sahne’nin büyüleyici atmosferinde sahnelenecek olan Roma’da Bir Cinayet, seyirciyi hem güldürürken hem de kadın erkek çıkarlarını düşündürür.

Gelirinin bir kısmını tarihi değerlerin ve kültürel mirasın korunması, tanıtılması ve bu değerlerin korunması için toplumsal bilincin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan Epos 7 Derneği’ne bağışlayacak.
ROMA’DA BİR CİNAYET

“Ne olursa olsun evlenelim, hadi Roma’da evlenelim.”

Genç bir çift, mutluluğa doğru ilk resmi adımları için Roma’da bir konsolosluk seçmiştir. Ancak damadın babası ünlü bir boşanma avukatıdır ve oğlunun evlenmesini istemez. Gelin bir an önce evlenmeli! Ama Roma Konsolosluğu’nda dakikalar geçer. Asla evlilik olamaz. Evlendirme memuru olan damadın annesinin bu sıra dışı düğünü engellemek için gösterdiği çaba kimsenin aklına bile gelmeyecek olaylara neden olacaktır! Roma’da cinayet düğün olur! Ama ölen ya da evlenen genç çift değil! Roma’da Bir Cinayet, bir Agahtha Cristie romanı gibi başladığı iddia edilen ve oyun genelindeki komedi unsurlarına rağmen her an bir cinayet işlenecekmiş izlenimi veren trajikomik bir oyundur. Ama oyunun sonunda katil ya da cinayet yok! Cinayet, günümüzün yozlaşmış dünyasından kadın-erkek ilişkilerinin yorumudur. Bir perde, hiç bitmeyen temposu ile izleyiciyi Roma Konsolosluğu’ndaki farklı bir evliliğe ve bir boşanma avukatının gözünden farklı bir sorgulamaya götürüyor.

Her evlilik gerçekten bir cinayet midir yoksa bağsızlık saçmalık mıdır? Bu devirde aşk her şeye galip gelebilir mi?

YAZAR: ELÇİN GÜRLER

YÖNETMEN: KUBILAY PENBEKLIOĞLU

OYUNCULAR: ÇİÇEK DİLLİGİL, KUBİLAY PENBEKLİOĞLU, MELEK ŞAHİN, DİLARA MÜCAVİROĞLU, BURAK UYANIK

YAPIM: MI ENTERTAINMENT & NOVA OYUN YAPIM

DEKOR VE KOSTÜM TASARIMI: SELİN ÖLÇEN

HAFİF TASARIM: KAAN EMAN

MÜZİK TASARIMI: ORHAN ENES KUZU

KOMEDİ

80 dakika / Tek Perde

+15

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ihsaniye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu