Haber

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a Saldırı Girişimi

Tarsus Belediye Meclis Salonu’nda, İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Bilgilendirme Toplantısı sırasında kimliği belirlenemeyen kişi ve kişiler, meclis kürsüsüne yürüyerek Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a ağır hakaret ve küfürle hücum teşebbüsünde bulundu. Olay sırasında salonun kapı ve camları kırılırken, taarruz teşebbüsünde bulunan bireyler hakkında tüzel süreç başlatıldı.

İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı ve hak sahipleri ile TESKİ İdare Konseyi ve Tarsus Belediye Lideri Haluk Bozdoğan’ın vatandaşların soru ve taleplerini dinlemek üzere hazır bulunduğu toplantı sırasında iddiaya göre, hak sahibi olmayan katılımcılardan biri, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a hakaret etti. Bunun üzerine salondan dışarıya davet edilen şahıs, bağırarak tehdit ve küfürler savurmaya başladı. Bunun üzerine Tarsus Belediyesi güvenlik çalışanının kendisini dışarıya çıkarmak istemesinin akabinde kürsüye gerçek yürüyerek Lider Bozdoğan’a saldırı girişiminde bulundu. Bunun üzerine toplantı sonlandırıldı. Olay sırasında salonun kapı ve camlarının kırıldığı belirtildi.

“TOPLANTIYI PROVOKE ETMEYE GELMİŞLERDİ”

Tarsus Belediyesi, olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Şu an, bir kamu bilgilendirme toplantısına, halkı galeyana getirmek isteyen ve İsmetpaşa Mahallesi’nde hak sahibi olmayan yabancı bireyleri toplantıya getirerek ‘organize bir şekilde kamuoyu huzurunu kaçırmaya yönelik’ davranışlar sergileyen, ‘kamu malına zarar veren’, çeşitli küfür ve iftiralarla Tarsus Belediye Lideri ve Başkanlığı’na hakaretler yağdıran kişi ve kişiler hakkında, tüm video kayıtları, görsel materyaller ve ses kayıtları ile birlikte Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilmek suretiyle, ilgili mercilere kurum avukatlarımız aracılığıyla şikayette bulunulmuştur.

“BU TARZ ORGANİZE SALDIRILAR DÜZENLENMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Şirket bilgilerini paylaşmaktan/ifşa etmekten hakkında türel süreçler başlatılan kişi ve şahısların, İsmetpaşa halkını galeyana getirmesine, toplum sistemini bozmasına, kentsel dönüşüm projelerimize ‘organize’ taarruzlar düzenlenmesine müsaade etmeyeceğimizi, bu bireylerin ‘toplum algısını yönlendirme çabalarını’ ve bu uğraşlarını ‘sonuca giden her yol mübahtır’ anlayışıyla kuvvetlendirmelerini sükunetle izliyor, ‘aşağılık pazarlıkların’ içinde olmayacağımızı bir defa daha bilgilerinize sunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu