Haber

TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı deprem bölgesinde 1000 konteynerlik mahalle kuracak

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler nedeniyle ortaya çıkan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği Vakfı yöneticilerinin toplantısında liglerin 3-4 Mart prestijiyle devam etmesi kararlaştırıldı.

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ile Kulüpler Birliği Vakfı Lideri Ali Koç ve vakıf üyelerinin bir araya geldiği toplantı Kuruçeşme Divan Otel’de gerçekleşti. Yaklaşık 4 saat süren görüşmenin ardından Memet Büyükekşi ve Ali Koç alınan kararlara ilişkin ortak açıklama yaptı.

Bin konteynerlik mahalle kurulacak

Yaşanan şok için başsağlığı dileyen ve geçmiş olsun dileklerini ileten Büyükekşi, şunları söyledi:

“Acımız büyük. Ülkemiz yüzyılın felaketini yaşıyor. Lider ve diğer kulüp başkanları ile neler yapabileceğimizi konuştuk. Faydalı ve yerinde bir görüşme oldu. Ondan önce federasyon olarak bir sivil inisiyatif başlattık. AFAD’a 20 milyon lira bağışladık ama bugün kulüplerimiz bize çok güzel bir teklifle geldi.Vakıf federasyonumuzla iş birliği yaparak bine yakın konteyner ve iki oda tuvaleti olan bir mahalle kurduk. 500 hatta bin konutta bir an önce hayata geçirelim.

Trabzonspor-Basel maçının geliri afetzedelere harcanacak

Depremzedelere yardım konusunda da görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Büyükekşi, şöyle konuştu:

“Biliyorsunuz önümüzde Trabzonspor-Basel maçı var. Sayın lider Ahmet Ağaoğlu, bu maçın Trabzon’da oynanan kısmının gelirini depremzedelere bağışlamak için teklifte bulundu. İnşallah gelir kapısı olur. depremzedeler için.”

ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu