Teknoloji

Callisto Protokolü Sonrası Krafton Hisseleri Düştü

 
Yakın zamanda piyasaya sürülen üçüncü şahıs hayatta kalma korku oyunu The Callisto Protocol, optimizasyon sorunları nedeniyle PC’de genel olarak düşük inceleme puanları (oyuncu incelemeleri) gördü ve çeşitli oyun kuruluşlarından ortalama 70 – 75 puan aldı.
 
PUBG: Battlegrounds ve TERA’nın arkasındaki Güney Koreli şirket Krafton tarafından yayınlanan The Callisto Protocol’ün ardından şirket, Kore borsasında kayda değer bir düşüş yaşadı.
 
Dead Space geliştiricilerinden üçüncü şahıs hayatta kalma oyunu
 
 
 
Dead Space, Strike Distance’ın geliştiricisi tarafından oyuncuların beğenisine sunulan bu yapımın ardından Krafton, geçtiğimiz haftayı 11 Kasım’dan bu yana yüzde 8,41’lik düşüşle kapattı. Oyun şu anda 75 puana sahip (Xbox Series X/Xbox Series X/ S ve PC) ve 76 (PS5) inceleme ve derecelendirme sitesinde Metacritic.
 
Tokyo merkezli oyun sektörü danışmanlığı Kantan Games’in CEO’su Serkan Toto, puanların bazı yatırımcıların umduğundan düşük olduğunu öne sürdü. Callisto Protokolü, PCGamesN’den 9/10, IGN’den 7/10 ve Gamespot’tan 5/10 dahil olmak üzere çok çeşitli derecelendirmeler aldı.
 
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu